Przesiewowe badania logopedyczne

Przesiewowe badania logopedyczne

Z radością informujemy, iż od najbliższych zajęć Polska Szkoła w Bergen rozpoczyna program przesiewowych badań logopedycznych. Badania te służą wykrywaniu zaburzeń rozwoju mowy i wczesnej profilaktyce zaburzeń mowy. Nasi logopedzi – pani mgr Małgorzata Młynarska oraz pani mgr Sylwia Kolasa, obejmą opieką poszczególne klasy oceniając stan artykulacji głosek, zdolność wypowiadania się. Zbadają także funkcje połykowe i oddechowe oraz budowę i sprawność aparatu artykulacyjnego.

Po przeprowadzonych badaniach w klasach logopedzi skontaktują się indywidualnie z rodzicami tych dzieci, które wymagają opieki logopedycznej. Dzieci wraz z rodzicami zostaną zaproszone na indywidualne konsultacje logopedyczne w ramach zajęć dydaktycznych w naszej szkole. Na konsultacjach rodzice zostaną zaopatrzeni w zestawy ćwiczeń do pracy z dziećmi. Skuteczność oraz czas trwania terapii zależeć będzie nie tylko od rodzaju i stopnia zaburzenia, ale również od współpracy rodziców z logopedą. Należy pamiętać, że po konsultacjach konieczne będą regularne, codzienne ćwiczenia z dzieckiem w domu. Efekty tych ćwiczeń logopedzi będą monitorować na kolejnych konsultacjach przeprowadzanych w ciągu roku szkolnego, ustalanych indywidualnie z rodzicami.

W dniu 24.09.2016 r. w godzinach 9:50 – 14:00 logopedzi przeprowadzą badania przesiewowe w klasie I, IIa oraz IIb. Prosimy o jak największą frekwencję w tym dniu na zajęciach.

Więcej o naszych logopedach na naszej stronie oraz w niezwykle ciekawym artykule:

https://www.polskaszkolawbergen.no/logopeda/

https://www.mojanorwegia.pl/nauka-w-norwegii/dobry-polski-mocny-norweski-rola-rodzicow-w-wychowaniu-dwujezycznych-dzieci-11472.html

Zapraszamy do lektury!

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no