Spektakl z polskim akcentem!

Spektakl "Grzeczna" (org. "Snill") z polskim akcentem!

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców Polskiej Szkoły w Bergen do udziału w spektaklu "Snill" opartego na książce popularnej skandynawskiej pisarki Gro Dahle. Reżyserem spektaklu jest Przemysław Jaszczak, a za scenografię, lalki, kostiumy oraz animacje odpowiedzialny będzie Mateusz Mirowski. Na scenie pojawi się natomiast Dominika Minkacz Sira, pochodząca z Chorzowa absolwentka wrocławskiej Szkoły Teatralnej PWST na Wydziale Teatru Lalek i jednocześnie odpowiedzialna za realizację projektu w Bergen. - Naszym celem jest tworzenie teatru rodzinnego, nie tylko skierowanego do małego widza, ale również do dorosłych - mówi Dominika Minkacz Sira. - Teatr formy ma wiele do zaoferowania w dzisiejszych czasach i zasługuje na więcej uwagi. Chcemy tworzyć spektakle zapadające w pamięć, które będą ciekawym przeżyciem zarówno dla widzów małych jak i dużych. Przy użyciu różnych technik lalkarskich, ciekawych form, rozwiązań technicznych oraz muzyki i animacji, możemy przenieść widza w nowy wymiar - zapewnia. Nasza szkoła została zaproszona przez organizatorów na przedstawienie, które odbędzie się w sobotę 5 września o godzinie 12 w Cornerteateret w Bergen.

Jednocześnie uzyskaliśmy bilety w cenie 100 nok od osoby (niezależnie, czy jest to dziecko, czy osoba dorosła).

Osoby chętne proszone są o zapisy pod numerem: 46225267.
Zapraszamy więc do teatru! Naprawdę warto!

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no