zajęcia z dnia 10.03.2018

Łączenie w pary rymujących się wyrazów.Odczytywanie i zapisywanie przysłowia z plątaninki sylabowej  i wyjaśnienie jego znaczenia.Ćwiczenia wpisaniu wyrazów z h wymiennym.Wysłuchanie tekstu G. Kasdepke-Uwaga na słońce!Układanie hasła z liter znajdujących się w labiryncie.Rozmowa na temat podróży samolotem na podstawie ilustracji.Stopniowanie przymiotników.Zamiana rzeczowników na czasowniki.Odmiana czasownika w czasie przyszłym.Zapoznanie z postacią historyczną Witem Stwoszem. Wysłuchanie legendy Przerwany hejnał.

Praca domowa 
Proszę nauczyć się czytać -Tropimy ortografię- podręcznik strona 82 i 83.Karty ćwiczeń  strona 69 -ćwiczenie 7,8 i 9.
Na następne zajęcia proszę przynieść 4 część -podręcznik i karty ćwiczeń.

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no