zajęcia z dnia 14.09.2019

Nad morzem. Swobodne wypowiedzi uczniów na podstawie ilustracji w podręczniku. Poszerzanie słownictwa o tematyce morskiej.  Posługiwanie się ze zrozumieniem pojęciami; głoska, samogłoska,  spółgłoska, sylaba, wyraz. Wielka litera w nazwach miejscowości nadmorskich. Ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem. Ćwiczenia w układaniu i kształtnym pisaniu wyrazów. Znaki interpunkcji  na końcach zdań. Dzielenie wyrazów na sylaby, głoski, litery. Tworzenie wyrazów z sylab, czytanie ich i zapisywanie.
 

Praca domowa
Ćwiczenie 6 i 7-strona 11
Ćwiczenie 1,2,3 strona 12
Ćwiczenie 4,5,6 strona 13
Proszę nauczyć się czytać-Gdy zamierzasz przejść ulicę-podręcznik strona 18
Proszę wykonać eksperyment -Słona woda-podręcznik strona 11
Ćwiczymy w domu naukę piosenki Przybyli ułani pod okienko.

 

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no