zajęcia z dnia 15.12.2018

Język polski

1.2.3. ,, Qvo vadis `` - Henryka Sienkiewicza - ekranizacja .
4.5.6. Wstępne  omawianie powieści : rozmowa o Henryku Sienkiewiczu i nagrodzie Nobla , po napisaniu ,, Qvo vadis `` za całokształt twórczości , przypomnienie dotychczas poznanych utworów Sienkiewicza , główni bohaterowie , postacie historyczne i fikcyjne , alegoria ( symbol ) chrześcijaństwa - ryba  , życie Rzymian i chrześcijan …przy klasowym , wigilijnym stole …

Zadanie domowe :
1. Jestem  zadowolona z wyników testu . Uczniów  , którzy pisali test proszę o poprawienie  błędów i o podpis rodziców ...może wspólnie  z rodzicami skorygujecie błędy …Powtarzamy , powtarzamy ,powtarzamy ...i  jest nieżle !!!!
Proszę również  wypisać w zeszycie dział - trudne wyrazy znaczenie słów :
faszyzm
nazizm
holokaust
eksterminacja

2. Napisz wypracowanie na temat : Która postawa  , według Ciebie , ma większą moc wobec winowajcy  - zemsta czy przebaczenie ?
Uczniowie , którzy mają zaległości w zadaniach domowych proszę o ich uzupełnienie .

Serdecznie dziękuję za przygotowanie pyszności na słodki  , wigilijny poczęstunek klasowy .
Wszystkim Rodzicom i Uczniom życzę spokojnych , radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia  i pomyślności w 2019 roku ! z ukłonami , Mirka Pustkowska

 

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no