zajęcia z dnia 20.01.2018

Historia
1. Test semestralny, sprawdzający zdobytą wiedzę z historii.
2. Rycerze i zamki -część 1.
 
Po tylu emocjach, nie mają nic zadane, myślę, że będą zadowoleni ...
Szanowni Rodzice oraz Uczniowie - test wypadł bardzo dobrze ...to dla Was, napewno duża radość ...ale i dla mnie są to radosne chwile, bardzo Wam gratuluję i dziękuję, że jesteście tak zaangażowani w lekcje historii ...
 
Drodzy Rodzice, w nagrodę chciałabym  na następnej  lekcji historii  zapoznać uczniów z początkami państwa polskiego, legendą o Popielu podczas projekcji filmu ,Kiedy słońce było bogiem' na motywach baśni  J.I. Kraszewskiego.
Jak w każdej historii państw  pojawiają się  tam sceny okrutnej walki..., lecz film bardzo obrazuje życie w tamtych czasach... Jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody, proszę o zgłoszenie tego przed lekcjami...
 
J. polski
 
1. Poprawa sprawdzianu - czasownik. Uczniowie, którzy chcą poprawić sprawdzian mogą to zrobić na następnych zajęciach. 
2. Pisownia wyrazów z rz i ż. 
3. Celem wszystkich - szczęście dziecka. Król Maciuś Pierwszy. 
Zadanie domowe: 
Czasownik - podręcznik str. 108-113 (do poprawy sprawdzianu). 
Zad. 1, 2, 3 str. 134-135 podręcznik
Przeczytaj tekst Król Maciuś Pierwszy, str. 102-105. 
Wykonaj zadanie 4. str. 106 (podręcznik). 
Każdy uczeń ma mieć osobny zeszyt do j. polskiego i historii. Na następnych zajęciach będę ocenianiać zeszyty. 
 

 

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no