zajęcia z dnia 23.03.2019

Historia
Tematy: Polska w XIII-XV wieku - sprawdzian z działu VII.
Społeczeństwo średniowiecza - praca w grupach na podstawie filmu edukacyjnego.
Zadanie domowe:
Wklej do zeszytu Kartę pracy do filmu - Społeczeństwo średniowiecza. Uzupełnij brakujące informacje.

J. polski
Jaką rolę odegrała katarynka w życiu niewidomej dziewczynki?
Wielkanocne zwyczaje w wierszu J. Kulmowej, Okna wielkanocne.
Rebusy i zadania wielkanocne.

Zadanie domowe:
Cieszę się na wiosnę i te cudowne, figlarnie wystające łebki kwitnących krokusów. Więcej światła, więcej energii, burze, deszcz, i zieloność, która wkrótce opanuje cały świat. Ciekawe, za co Ty lubisz wiosnę? A może odwrotnie, nie cierpisz jej i cierpisz...Napisz, co myślisz.
21 marzec / równonoc wiosenna i początek kalendarzowej wiosny. W kulturze dawnych słowian tego dnia przypadało rozpoczęcie Jarych Godów. Wyszukaj informacji o tym obrzędzie i napisz notatkę w zeszycie. 

 

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no