zajęcia z dnia 25.03.2017

Język polski:

1) Sprawdzian wiadomości z zakresu poznanych części mowy - rzeczownika i przymiotnika

2) Ortograficzne potyczki - pisownia wyrazów z "u" i "ó" - podręcznik ss. 110-113

Na lekcji wykonano ćwiczenie 1 z zeszytu ćwiczeń z działu "Ortografia dla każdego. Pisownia wyrazów z "ó" i "u" ". (strony różnią się w zależności od wydania ćwiczeń - u mnie s.45)

3) Afryka z lotu ptaka. Powieść i jej odmiany - podręcznik ss. 120-123

(zagadnienia omówione na zajęciach - zapoznanie się z  pojęciami: powieść (powieść historyczna, podróżnicza, sensacyjna, fantastyczna - fantasy i science fiction), narrator konkretny i abstrakcyjny, świat przedstawiony, wątek, akcja)

Na lekcjach wykonano ćwiczenia 1-6 z podręcznika ss. 122-123.

Zadanie domowe

 ćw. 2-8 w zeszycie ćwiczeń z działu "Pisownia wyrazów z "u" i "ó". (u mnie  ss. 46-48). Z uwagi na to, że spotykamy się teraz drugi tydzień z rzędu i jest niewiele czasu na odrobienie lekcji, zadane ćwiczenia przeznaczone są dla chętnych osób.

Uwaga!

Zgodnie z tradycją, na ostatnich zajęciach przed Świętami (01 kwietnia) odbędzie się  Spotkanie Wielkanocne. Dziękuję rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku na tę uroczystość. Jednocześnie wyrażam nadzieję, że zechcą  Państwo - rodzice wszystkich dzieci, uczestniczyć w tym wydarzeniu wraz ze swoimi pociechami. Świętowanie rozpoczniemy o godz. 14:00. 

Wszystkim tym, którym jednak nie uda się dotrzeć na spotkanie życzę zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz prawdziwie wiosennego nastroju podczas spotkań  w gronie najbliższych.

Wychowawca klasy - Katarzyna Zaryczny

Wiedza o Polsce:

1. Polska i Krzyżacy .

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no