zajęcia z dnia 26.05.2018

Historia

1) II Rzeczpospolita na arenie międzynarodowej

2) Polska w przededniu II wojny światowej

zagadnienia: zajęcie Zaolzia; niemieckie żądania wobec Polski; sojusz z Wielką Brytanią i Francją; pakt Ribbentrop-Mołotow;

Zadanie domowe

Przeczytaj w podręczniku rozdziały dotyczące gospodarki i kultury Polski w okresie dwudziestolecia międzywojennego. (str. 245-259)


Język polski

1.Samodzielna praca pisemna- opowiadanie na temat : ,,Moja Mama ``.
 
2.3.  ,, Zapomnieć Różę `` Ewy Barańskiej - podręcznik str.268 :  czytanie tekstu oraz dyskusja w klasie na temat tolerancji , ksenofobii , antysemityzmu ...Zwrócenie szczególnej uwagi jak łatwo można skrzywdzić innych ...Zdawanie sobie sprawy , że nie wolno się poddawać i natychmiast zgłaszać rodzicom takie fakty ...HEJT JEST ZAKAZANY I ŚCIGANY PRAWEM .
 
4.Wiersz ,,Podziękowanie `` Jana Twardowskiego  - podręcznik str.266 : zwrócenie uwagi na autora , na Jego skromnośc i Jego podziękowania za całe piękno przyrody , które nas otacza ....Zatrzymaj się na chwile i pomyśl jak niewiele potrzeba , żeby byc szczęśliwym ......................... ,, Dobrze widzi się tylko sercem ``
 
Zadanie domowe :
 
Wypisz w zeszycie co znaczy  , dział - trudne wyrazy : 
- antysemityzm 
-ksenofobia 
-hipokryzja 
-megalomania 
 
Bardzo serdecznie proszę Rodziców o luzne rozmowy na temat tolerancji dla innych oraz zakazu hejtu . To bardzo ważny temat !!!

 

 

 

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no