Zajęcia z dnia 26.11.2016

Wiedza o Polsce

"Obiady czwartkowe" Stanisław August Poniatowski.

Język polski

1. Oswajanie przyjaźni. Antoine de Saint-Exupéry „Oswajanie”. Interpretacja przeczytanego tekstu. Podręcznik strona 48-50.

2.  Narodziny przyjaźni. Co to jest przyjaźń?  Barbara Kosmowska „Spacer”.  Podręcznik strona 51 – 53. Analiza przeczytanego tekstu oraz oglądanie scenek tematycznych w INTERNECIE. 

3.      Sprawdzian wiedzy o czasowniku. 

4.      Lektura „Władca Lewawu” Doroty Terakowskiej. Zapoznanie się z treścią utworu oraz głowni bohaterowie i ich charakterystyka.

Zadanie domowe.

a)  Bardzo proszę uczniów, którzy jeszcze nie przeczytali lektury „Władca Lewawu”, by się z nią zapoznali na najbliższe zajęcia w dniu 10 grudnia 2016 r.

b)      Święta Bożego Narodzenia już niebawem przed nami. Ten magiczny czas jest przeżywany w każdej rodzinie na „swój” sposób. Proszę przypomnij sobie jakie zwyczaje i tradycje świąteczne są w Twojej rodzinie. Odpowiedź ustna.

UWAGA 

Drodzy Rodzice. Na następnych zajęciach w dniu 10 grudnia 2016 r. od godziny  ok. 13 rozpoczniemy uroczystą Wigilie w Polskiej Szkole w Bergen. Zaczniemy ją Bożonarodzeniowymi Jasełkami a następnie integracyjną Wigilię Klasową. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie Jasełkowe i na Wigilię oraz prosimy o włączenie się w przygotowanie potraw wigilijnych byśmy mogli razem z dziećmi zasiąść przy odświętnym stole, śpiewając kolędy. W tym roku wyjątkowo nie będzie jednej wspólnej wigilii dla całej szkoły ze względów organizacyjnych.  Nasza V klasa wraz IV i VI będą miały wspólną Wigilię  na naszym piętrze.

Forening Sammen i Bergen

Lyshovden skole

Lillehatten 3
Fyllingsdalen
5148 Bergen
+47 46225267 sammenibergen@gmail.com
www.polskaszkolawbergen.no